پرسش های متداول

ثبت و پیگیری سفارش

-دوست دارم از چی بازی خرید کنم، اما هنوز کاملا به خرید اینترنتی اعتماد ندارم، چگونه مطمئن باشم که پس از خرید، کالا به دست من می‌رسد؟

پاسخ:

علاوه بر سابقه، تجربه و محتوای غنی وب سایت چی بازی، دارا بودن نماد الکترونیکی به این کسب و کار رسمیت و اعتبار می‌بخشد. نماد الکترونیکی توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت پس از بررسی فروشگاه اینترنتی و تطابق نحوه عملکرد آن با قوانین، اعطا می‌شود و کسب و کار اینترنتی دارای نماد به صورت مداوم تحت بررسی این سازمان قرار دارد. برای اطمینان بیشتر شما می‌توانید در صفحه اصلی وب سایت چی بازی با کلیک روی نماد از جعلی نبودن آن اطمینان پیدا کنید. همچنین چی بازی سابقه درخشانی از فعالیت خود ایجاد نموده و همواره به عنوان برند پیشرو در زمینه تجارت الکترونیک در اسباب بازی نزد مشتریان، نهاد های نظارتی و زنجیره های عرضه کالا شناخته شده است.

-آیا برای خرید از چی بازی، حتما باید در سایت عضو بشوم؟

پاسخ:

خیر، عضویت اولیه در چی بازی اختیاری است اگر چه عضویت در چی بازی مزایای زیادی برای شما دارد. لیکن شما می‌توانید بدون عضویت و وارد شدن به سایت کالای مورد نظرتان را به سبد اضافه کنید و در ادامه فرایند ثبت سفارش گزینه خرید به صورت میهمان را انتخاب کنید. چی بازی با همان اطلاعات تماس و آدرسی که برای ارسال سفارش درج می‌کنید به سادگی شما را عضو می‌کند و برای شما یک عضویت با شمره اشتراکی  اختصاصی تعریف می‌کند.

-آیا در تمام ساعات شبانه روز می‌توانم سفارش خود را ثبت کنم؟

پاسخ:

شما در ۲۴ ساعت شبانه روز و ۷ روز هفته می‌توانید سفارش خود را ثبت کنید. رسیدگی و پردازش  سفارش هایی که در ساعت های غیرکاری (از ساعت ۸ صبح تا ۶ بعد از ظهر)ثبت می‌شوند، در اولین ساعت های کاری روز بعد و با اولویت بالاتر نسبت به سفارشات روز بعد انجام خواهد شد.

-آیا می‌توانم برای شخص دیگری از چی بازی خرید کنم و سفارش تحویل آن شخص شود؟

پاسخ:

بله، در قسمت آدرس، آدرس شخص گیرنده را یادداشت کنید و مبلغ را اینترنتی پرداخت کنید. شخص تحویل گیرنده کارت شناسایی همراه داشته باشد.

-از وضعیت سفارشی که ثبت کرده ام، چگونه مطلع شوم؟

پاسخ:

چی بازی با ارسال پیامک، ثبت اولیه سفارش را به اطلاع شما می‌رساند. همچنین برای اطلاع از وضعیت سفارش، می‌توانید وارد حساب کاربری خود شوید و با کلیک روی گزینه سوابق خرید و رهگیری سفارش از وضعیت آن مطلع شوید.

-آیا می‌توانم کالاهایی که موجود نیستند را سفارش بدهم؟

پاسخ:

بله، با انتخاب گزینه به من اطلاع دهید امکان سفارش گذاری برای کالا ها با وضعیت ناموجود فراهم می‌باشد و در هر زمان که کالای مورد نظر شما در سایت چی بازی موجود شود پیامک تامین مجدد کالا برای شما ارسال می‌گردد.

-می‌توانم سفارشم را ابطال کنم یا تغییر دهم؟

پاسخ:

تا پیش از ثبت نهایی سفارش و کلیک روی آیکون ثبت سفارش شما می‌توانید سفارش را از سبد خرید خود حذف یا اصلاح کنید. پس از تایید نهایی سفارش، شما قادر به حذف و یا تغییر سفارش نیستید. از این مرحله  به بعد برای لغو یا تغییر آن، ب واحد پیگیری سفارشات تماس بگیرید.

-بعد از ثبت سفارش برای اطمینان از پردازش آن  باید با چی بازی تماس بگیرم؟

پاسخ:

خیر، پس از انجام مراحل خرید و ثبت سفارش پردازش سفارش شما به صورت خودکار از طریق سرویس پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شدو در صورتی که نیاز باشد کارشناسان فروش چی بازی با شما تماس خواهند گرفت.

-می‌توانم سفارشم را تلفنی ثبت کنم؟

پاسخ:

به منظور تسریع فرایند پردازش و ارسال سفارش و نیز کاهش امکان بروز خطا در ثبت سفارش  مشتریات محترم باید سفارش خود را اینترنتی ثبت کنند. لیکن ضمن تماس با واحد فروش امکان ثبت تلفنی سفارش وجود دارد.

-در صورتی که خرید من هدیه به شخص دیگری باشد، آیا فاکتور فروش به همراه بسته برای گیرنده هدیه فرستاده خواهد شد؟

پاسخ:

در مرحله تکمیل اطلاعات آدرس  اگر گزینه ارسال سفارش به آدرس شخص دیگری را انتخاب کرده باشید  در نهایت دو گزینه از شما سوال می‌شود:۱- فاکتور به آدرس خریدار پست شود؟(هزینه پست مجزا ۲۰۰۰۰ریال)

۲-فاکتور به همراه کالا به آدرس گیرنده ارسال شود؟

شما با انتخاب هر کدام از گزینه های فوق می‌توانید ارسال یا عدم ارسال فاکتور را مدیریت کنید.

-آیا امکان کادو پیچ کردن سفارش من به منظور هدیه دادن وجود دارد؟

پاسخ:

شما می‌توانید در مرحله سبد برای هر کالا به صورت مجزا گزینه کادو شود را انتخاب کنید.

امکان انتخاب کارت هدیه وجود دارد.

-آیا پرداخت اینترنتی وجه سفارش در سایت چی بازی امن است؟

پاسخ:

امنیت پرداخت های اینترنتی به خوبی توسط خود بانک ها برقرار شده ایت و پرداخت اینترنتی به گونه ای طراحی شده که امن و راحت باشد. با وجود این شما نه تنها برای خرید از چی بازی بلکه هنگام هرگونه پرداخت اینترنتی برای اطمینان از امنیت پرداخت نکته های زیر را رعایت فرمایید:

-با مشاهده قسمت آدرس، ئر مرورگر وب خود مطمئن شوید از پروتکل امن اچ تی تی پی استفاده شده باشد.

(http)

-قبل از ورود اطلاعات از وجود قفل طلائی رنگ در قسمت بالا و سمت راست صفحه مرورگر وب خود مطمئن شوید، در صورت عدم مشاهده این قفل از وارد کردن اطلاعات کارت خود خودداری کنید.

-مبلغ سفارشم را چگونه می‌توانم پرداخت کنم؟

پاسخ:

شما به صورت نقدی، بانکی و یا اینترنتی می‌توانید پرداخت خود را انجام دهید و هنگام ثبت سفارش در مرحله پرداخت و ثبت روش پرداخت خود را انتخاب کنید. همگی کاربران چی بازی می‌توانند از طریق درگاه اینترنتی و با استفاده از همه کارت های بانکی عضو شبکه شتاب در سایت چی بازی هزینه سفارش را به صورت آنلاین پرداخت کنند. همچنین امکان واریز بانکی یا واریز کارت به کارت به شماره حساب های اعلام شده در سایت چی بازی برای همه کاربران وجود دارد. در صورتی که آدرس تحویل سفارش، شهر تهران باشد مشتریان می‌توانند هزینه را هنگام تحویل سفارش، در محل به صورت نقدی پرداخت کنند. همچنین کاربرانی که آدرس تحویل سفارش آنها، تهران استمی توانند در هنگام تحویل سفارش در محل، با استفاده از کارت های عضو شتاب از طریق دستگاه کارتخوان سیار نیز پرداخت خود را انجام دهند. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به صفحه روش های پرداخت مراجعه کنید.

-با استفاده از کارت کدام بانک ها می‌توان هزینه سفارش را اینترنتی پرداخت کرد؟

پاسخ:

شما می‌توانید با استفاده از همه کارت های عضو شبکه شتاب در سایت چی بازی، هزینه سفارش را به صورت آنلاین پرداخت کنید. هم اکنون بانک های آینده، اقتصاد نوین، پارسیان، پاسارگارد، پست بانک، تجارت، توسعه صادرات، رفاه، سامان، سپه، سرمایه، سینا، صادرات، صنعت و معدن، کار آفرین، کشاورزی، مسکن، ملت، ملی، دی، انصار، قرض الحسنه، رسالت، ایران زمین، گردشگری، حکمت ایرانیان، توسعه تعاون، قوامین، بانک شهر و موسسه مالی اعتباری عسکریه و موسسه اعتباری توسعه در شبکه شتاب فعال هستند.

-ممکن است پرداخت اینترنتی ناموفق باشد، ولی مبلغ از حساب من کم شده باشد؟

پاسخ:

گاهی ممکن است در هنگام پرداخت شبکه بانکی قطع شود و پرداخت ناموفق انجام شود. اما در این مواقع جای نگرانی وجود ندارد.در این حالت معمولا پول شما در حساب های میانی بانک است و خود بانک مغایرت ها را رفع کرده و مبلغ را ب صورت خودکار به حساب شما برگشت می‌دهد. اگر تا ۷۲ ساعت پول به حسابتان برگشت نخورد، آنگاه با بانک عامل پرداخت اینترنتی تماس بگیرید تا مغایرت رفع شود.

-آیا کالا های عرضه شده در سایت چی بازی نو، سالم و مطابق با اطلاعات سایت هستند؟

پاسخ:

کلیه کالا های عرضه شده در چی بازی نو هستند. چی بازی به جهت اطمینان سلامت اولیه کالا از نظر فنی و لوازم جانبی کلیه کالا ها را مورد تست و کنترل کیفیت قرار داده و پلمپ می‌نماید. بعلاوه تصاویر همه کالا ها مستقیما در آتلیه چی بازی از خود کالا ها تهیه شده است.

-پیش از خرید کالا، چگونه می‌توانم از این که کالا ساخت کجاست، مطلع بشوم؟

پاسخ:

لازم به ذکر است که نام کشور سازنده در جدول ویژگی های هر محصول آورده شده است. همچنین چی بازی حامی محصوات ایرانی می‌باشد.

-برای انتخاب و خرید کالا در سایت نیاز به مشاوره دارم، راهی وجود دارد که در تصمیم گیری به من کمک کند؟

پاسخ:

کارشناسان بخش تولید محتوای چی بازی تمام تلاش خود را می‌کنند تا اطلاعات مورد نیاز برای خرید هر کالا در سایت موجود، کافی و روشن است. شما راه های مختلفی برای مسب اطلاعات تکمیلی و تخصصی محصولات در چی بازی دارید. می‌توانید از ابزار های ایجاد شده برای این منظور از قبیل شرح کالا و مشخصات استفاده کنید. همچنین چی بازی نقد ها و نظرات کاربران را با دیدگاه بی طرفانه  در سایت نمایش می‎‌دهد که مطالعه آنها می‌تواند به شما کمک بکند.

-کالا هایی که موجود نیستند چه زمانی در سایت برای فروش عرضه خواهند شد؟

پاسخ:

گاهی به دلایل مختلف مانند عدم عرضه رسمی و گسترده محصول در ایران، وضعیت برخی از کالا ها در وب سایت ناموجود می‌شوند، با این حال چی بازی سعی دارد در کمترین زمان تمامی محصولات را موجود داشته باشد.

-آیا ممکن است کالایی که سفارش می‌دهم موجود نباشد؟

پاسخ:

تمامی کالاهایی که قیمت دارند و در وضعیت موجود هستند در انبار چی بازی موجودی دارند.